Група №17 "Схема підключення трьохфазного лічильника через трансформатора струму" (27.04.2020)

Схема підключення електролічильників на 380 з трансформаторами. Підключення електричного лічильника через вимірювальні трансформатори.


Трансформатори струму забезпечують цю саму ізоляцію силових ланцюгів. Для застосування в побутових або промислових умовах вимірювального пристрою ізоляція або по-іншому гальванічна розв'язка є важливим фактором, що забезпечує безпеку. До мінусів такого способу слід віднести досить велику кількість проводів.

Підключення через трансформатори струму

Найактуальнішою на сьогоднішній день вважається схема підключення десятіпроводная, перевагою якої є ізоляція силових ланцюгів.
Схема підключення проводиться в чіткій послідовності:
  1. клема №1 - вхід фазного приводу (А).
  2. клема №2 - вхід вимірювальної обмотки фазного приводу (А).
  3. клема №3 - вихід фазного приводу (А).
  4. клема №4 - вхід фазного приводу (В).
  5. клема №5 - вхід вимірювальної обмотки фазного приводу (В).
  6. клема №6 - вихід фазного приводу (В).
  7. клема №7 - вхід фазного приводу (С).
  8. клема №8 - вхід вимірювальної обмотки фазного приводу (С).
  9. клема №9 - вихід фазного приводу (С).
  10. клема №10 - вхід нульового приводу (N).
  11. клема №11 - вихід нульового приводу (N).
В процесі установки вимірювального пристрою електроенергії, трансформатори підключають до розриву ланцюга за допомогою спеціальних затискачів, які називаються Л1 і Л2.

Однією з спрощених версій через трансформатори струму вважається зведення їх в конфігурацію за зовнішніми характеристиками схожу на зірку. Такий спосіб полегшує установку лічильника, оскільки задіюється значно менше проводів. Це обумовлено складною конфігурацією внутрішньої схеми пристрою.
Більш застарілої, але все ж в дійсності зустрічається є семіпроводная схема підключення лічильника з трьома фазами через трансформатори струму.
Мінусом семіпроводного способу вважається відсутність ізоляції вимірювальних ланцюгів, що є вкрай небезпечним фактором при використанні і обслуговуванні приладу.

Пристрій нового покоління

Саме таким вважається трифазний електролічильник  Меркурій 230, застосовуваний для фіксування активної і реактивної електричної енергії в мережах з напругою 380 В. Меркурій 230 характеризується двома телеметричним виходами, захистом від злому і класом точності варіюється в межах 0,5-1 S. Напруга резервного живлення у Меркурія 230 становить близько 6 -9 В. Є в наявності інтерфейси для обміну даними. Лічильник Меркурій 230 оснащений електронною пломбою і автоматичної діагностикою, яка визначає помилки і несправності.
Підключення електролічильника Меркурія 230 можливо як прямим, так і трансформаторних способом. Завдяки таким можливостям пристрій може бути застосовано практично при будь-яких умовах експлуатації.
Для визначення і контролю кількість спожитої електроенергії необхідно виконати грамотне підключення лічильника. Розглянемо існуючі методи підключення трифазних проборов обліку .
Передбачувана схема підключення лічильника буде визначатися його типом. Сьогодні існує кілька різновидів трифазних лічильників:
Прямого підключення (лічильники 0.4кВ);
Непрямого підключення (через вимірювальні трансформатори);
Полукосвенного включення.
1. Трифазні лічильники прямого підключення - без траснфмаорторов струму
Прилади даного типу включаються в еклектичну мережу безпосередньо, за аналогією з однофазними лічильниками. Вони зазвичай розраховані на невелику пропускну потужність (струм до 100 А), отвори під дроти має перетин 25мм2 (або навіть 16 мм 2).

1 - введення фази А; - 2 - до навантаження фази А;- 3 - введення фази В; - 4 - до навантаження фази В;- 5 - введення фази С; - 6 - до навантаження фази С;- 7 - введення нуля; - 8 - висновок нуля до навантаження.
2. Трифазні лічильники полукосвенного включення
Дані прилади включаються в мережу через трансформатори струму, завдяки чому з'являється можливість використовувати їх в мережах з досить високими потужностями  (До 60кВт). Використовуючи такий спосіб обліку, для визначення витрати потрібно різниця показань множити на встановлений коефіцієнт трансформації.
Існує кілька різновидів підключення лічильників полукосвенного підключення.
  1) Підключення трансформаторів струму «зіркою»
Процес підключення проводів має вигляд:
Контакти 3, 6, 9, 10 - замикаються і підключаються до нульового проводу;- контакти И2 - замикаються, підключаються до клеми 11;- 1 - до И1 фази А; - 4 - до И1 фази В; - 7 - до И1 фази С; - 2 - до Л1 фази А; - 5 - до Л1 фази В; - 8 - до Л1 фази С.

Малюнок - Схема підключення "зіркою"
2) Десятіпроводная схема
Ця схема характеризується поліпшеною електробезпекою, зважаючи ізоляції один від одного ланцюгів струму і напруги.

Малюнок - 10-ти провідна схема
  3. Трифазні лічильники непрямого підключення
Ці пристрої призначені для виконання обліку електроенергії на високовольтних приєднання (6-10кВ і більше), підключення реалізується за допомогою трансформаторів напруги, струму.
Нижче представлені про аГАЛЬНІ схеми підключенийия трифазних лічильників через трансформатори струму і напруги:
1) Схема включення Трьохелементний лічильника в чьотирьох мережу з заземленою нейтраллю: (малюнок нижче)

2) Схема включення Трьохелементний лічильника в чьотирьох мережу. Три трансформатора струму, пряме підключення до напруги:(Малюнок нижче)

3) Схема включення Трьохелементний лічильника до трехпроводной лінії - два трансформатора струму, три трансформатора напруги: (Малюнок нижче)

При підключенні Трьохелементний лічильника за схемою №3:
- струм по фазі В обчислюється з вирахуванням струму нульової послідовності;
Не використовуються струми прямої, зворотної та нульової послідовності основної частоти (симетричні складові);
Активна і реактивна потужності по фазі В обчислюються з вирахуванням струму нульової послідовності з фазного струму;
4) Схема включення двоелементною лічильника до трехпроводной лінії - два трансформатора струму, два трансформатора напруги (Малюнок нижче)
При підключенні лічильника за схемами №4 та №5:
Чи не вимірюється напруга нульової послідовності основної частоти (симетричні складові);
Чи не вимірюються струми прямої, зворотної та нульової послідовності основної частоти (симетричні складові);
Потужності приєднання обчислюються за формулами;
Облік електричної енергії ведеться з урахуванням вищенаведених зауважень.
5) Схема підключення двоелементною лічильника до трехпроводной лінії - два трансформатора струму, пряме підключення по напрузі (Малюнок нижче)
Увага !: Можливість підключення по конкретній схемі должена бути вказана в паспорті або керівництві на конкретний тип лічильника.
Розібравшись зі схемою підключення однофазного електролічильника  перейдемо до вивчення схеми підключення трифазного. Трифазний лічильник складається з трьох однофазних, укомплектованих в одному корпусі з об'єднаним пристроєм підсумовування і відображення кіловат * годин. При невеликих струмових навантаженнях до 5/60 і 5/100 А трифазні лічильники можна включати безпосередньо в мережу (трансформатори струму вбудовані в лічильник). Якщо ж величина струму в трьох фазах вище 100 А, то струмові обмотки () або датчики струму () лічильника підключається до мережі через вторинні обмоткам вимірювальних трансформаторів. Крім того, якщо лічильник розрахований на номінальну напругу 100 В, то паралельні обмотки підключаються через трансформатори напруги.
Схема підключення лічильника безпосередньо
Підключення трифазного лічильника безпосередньо аналогічно приєднанню до мережі однофазного, де замість однієї фази, наприклад «А», підключаються всі 3 фази «А, В, С». Перед включенням лічильника безпосередньо згідно з ПУЕ необхідно перед ним ставити вступної комутаційний апарат (, або рубильник із запобіжниками) на відстані, що не далі 10 метрів від лічильника.
Найоптимальнішим варіантом є трифазний автоматичний вимикач з номінальним струмом, меншим за величиною струму трифазного лічильника. Дана схема використовується для ведення обліку в приватних будинках, гаражах, не великих магазинах.
Схема підключення трифазного лічильника через трансформатори струму
Якщо в трифазної мережі величина струму по фазах перевищує значення номінального струму трифазного лічильника, то для підключення приладу обліку електроенергії використовуються трансформатори струму. Трансформатори струму служать в основному для збільшення меж вимірювання контрольно-вимірювальних приладів, нашому випадку лічильника, розрахованих на струм до 5 А. Складаються з шинопровода (первинна обмотка Л1, Л2) і вторинна обмотка И1, И2.
Як видно з малюнка, струмові обмотки (1-3, 4-6, 7-9) лічильника потрібно підключати до висновків И1 і И2 вторинної обмотки вимірювального трансформатора. Обмотки напруги (2, 5, 8) приєднуються до шинопроводам Л1 і до нульового проводу, до яких буде докладено напруга 220 В. Схема з'єднання струмових і паралельних обмоток називається «зіркою»! Трансформатори струму випускають наступних значень струмів 10/5 А, 15/5 А, ... .100 / 5 А і т.д.
Схема підключення трифазного лічильника через трансформатори струму і напруги
Для ведення обліку електроенергії в напругою не 127 В, 220 В, 380 В, а вище (35 кВ, 110 кВ) спільно з трансформаторами струму використовуються трансформатори напруги, які перетворять у вторинній обмотці 100 Вольт для харчування електролічильника. Трансформатори напруги випускають наступних напруг: 6000/100 В, 10000/100 В.
Первинні обмотки трансформаторів напруги підключаються до фаз А, В, С високовольтної ланцюга і збираються в схему «зірка». Вторинні обмотки підключаються до обмоток напруги лічильника і до нульового проводу, утворюючи також схему «зірка». Схема трансформаторів струму аналогічна вище викладеної.
Як підключити трифазний лічильник через трансформатори струму: інструкція для вимірювання струму і напруги, маркування, поради

Немає коментарів:

Дописати коментар