Група №17 "Схема автоматичного захисту двигуна при пропажі фази" (21.04.2020)

Схеми автоматичного захисту трифазного двигуна при пропажі фази

Трифазні електродвигуни при випадковому відключенні однієї з фаз швидко перегріваються і виходять з ладу, якщо їх вчасно не відключити від мережі. Для цієї мети розроблені різні системи автоматичних захисних вимикаючих пристроїв, проте вони або складні, або недостатньо чутливі. Захисні пристрої можна умовно розділити на релейні і діоднотранзісторние. Релейні на відміну від діод-транзисторних більш прості у виготовленні.
Розглянемо кілька релейних схем автоматичного захисту трифазного двигуна при випадковому відключенні однієї з фаз живлення електричної мережі.
Перший спосіб (рис. 14). У звичайну систему запуску трифазного двигуна введено додаткове реле Р з нормально роз’єднаними контактами Р1. При наявності напруги в трифазній мережі обмотка додаткового реле Р постійно знаходиться під напругою і контакти Р1 замкнуті. При натисканні кнопки «Пуск» через обмотку електромагніту магнітного пускача МП проходить струм і системою контактів МП1 електродвигун підключити-
   
Рис, 14
Часто до трифазної мережі. При випадковому відключення від мережі дроти А реле Р буде знеструмлено, контакти Р1 розімкнуться, відключивши від мережі обмотку магнітного пускача, який системою контактів МП1 відключить двигун від мережі. При відключенні від мережі проводів В до С знеструмлюється безпосередньо обмотка магнітного пускача. В якості додаткового реле Р використовується реле змінного струму типу МКУ-48.
Другий спосіб (рис. 15). Захисний пристрій базується на принципі створення штучної нульової точки, утвореної трьома однаковими конденсаторами С1-СЗ. Між цією точкою і нульовим проводом Про включено додаткове реле Р з нормально замкнутими контактами. При нормальній роботі електродвигуна напруга в точці 0 ‘дорівнює нулю і струм через обмотку реле не протікає. При відключенні одного з лінійних проводів мережі порушується електрична симетрія трифазної системи, в точці O ‘з’являється напруга, реле Р спрацьовує і контактами Р1 знеструмлює обмотку магнітного пускача-двигун відключається. Цей пристрій забезпечує більш високу надійність в порівнянні з попереднім. Реле типу МКУ, на робочу напругу 36 В. Конденсатори С1СЗ-паперові, ємністю 4-10 мкФ, на робоче напругу не нижче подвоєного фазного.
Чутливість пристрою настільки висока, що іноді двигун може відключитися в результаті порушення електричної симетрії, викликаного підключенням сторонніх однофазних споживачів, живляться від цієї мережі. Чутливість можна знизити, якщо застосувати конденсатори з меншою ємністю.
Третій спосіб (рис. 16). Схема захисного пристрою аналогічна схемі, розглянутої в першому способі. При натисканні кнопки «Пуск» включається реле Р, контактами Р1 замикаючи ланцюг живлення котушки магнітного пускача МП.
   
Рис. 15
   
Рис. 16
Магнітний пускач спрацьовує і контактами МП1 включає електродвигун. При обриві лінійних проводів В або С відключається реле Р, при обриві проводу А або С – магнітний пускач МП.
В обох випадках електродвигун вимикається контактами магнітного пускача МП1.
У порівнянні зі схемою захисного пристрою трифазного двигуна, розглянутої в першому способі, цей пристрій має перевагу: додаткове реле Р при вимкненому двигуні знеструмлена.

Немає коментарів:

Дописати коментар